Diari digital de la comarca de Sóller
Dissabte, 20 de juliol de 2019   |   10:29
 
Enquesta  
Trobes que l'aigua de la badia de Sóller és prou neta?

Molt
Bastant
Normal
Poc
Gens
 
Una de les urnes que acolliran els vots de les eleccions municipals.
24/04/2019 | 12:48
Les llistes de les eleccions municipals
SaVeu

La junta electoral de zona ha donat a conèixer avui dimecres els integrants de les candidatures que concorreran a les eleccions municipals del proper 26 de maig. Set partits (PP, Més, PSOE, El Pi, Vox, Ciutadans i Podemos) aspiraran a fer-se amb el govern municipal.

A Fornalutx concorreran tres formacions a les eleccions (PP, PSOE i IF); a Deià dues (Agrupació DEIA i El Pi); i a Escorca tres (PP, PSOE i El Pi).

A continuació, presentam els integrants de totes les candidatures que optaran a les eleccions municipals a Sóller.


Candidatura núm. 1: PARTIDO POPULAR (PP)

Titulars
1. CARLOS SIMARRO VICENS
2. CARLOS DARDER ROSELL
3. MARIA DEL MAR CASTAÑER LOZANO
4. CATALINA MARIA POMAR CATANY
5. JOAN RUIZ MESQUIDA
6. MIGUEL NADAL VAQUER
7. ANDREA POMAR CAPO
8. LLUM CASTAÑER MORENILLA
9. FRANCESC AGUSTI LOPEZ BORT
10. LLUIS CEREZO CRESPI
11. CATALINA VICENS MORA
12. MARIA ROSA LOPEZ BURGOS
13. BARTOLOME OLIVER BIBILONI
14. SERGI VARON NADAL
15. FELISA VECINO MANZANO
16. MARGARITA BISBAL SALAZAR
17. MIGUEL ANGEL BERNAT BUSQUETS

Suplents
1. JAVIER CUARTERO MONTES
2. SUSANA MIQUEL BUSQUETS
3. ANDREA MORAGUES NADAL
4. MIQUEL AMENGUAL MOLINA
5. CARLA FONS LLADO


Candidatura núm. 2: MÉS PER MALLORCA (MÉS-APIB)

Titulars
1. LAURA CELIA GELABERT
2. GREGORI MAYOL DURAN
3. JOAN CARLES SIMO ARTERO
4. ELVIRA ARBONA CORTES
5. ALBERT ROS VICENS
6. GABRIEL DAVID SUAU OTERO
7. AURORA TORRENS HORRACH
8. CAROLINA CONSTANTINO DE LA PEÑA
9. JOSEP LLUIS PUIG NIGORRA
10. CATALINA ESTEVA JOFRE
11. RAFAELO ANDREO MARROIG
12. LAURA NADAL GUTIERREZ
13. BARTOMEU CAMPINS JORDAN
14. CRISTINA ARBONA BERNAT
15. ANDREU LLUIS CASTANYER XUMET
16. LLUCIA BIBILONI TRIAS
17. JAUME SERVERA SERVERA

Suplents
1. AINA DE LA PEÑA ROSSELLO
2. FRANCESC XAVIER LOPEZ CALVO
3. JOAN MIQUEL ARBONA MAS

 

Candidatura núm. 3: PARTIDO SOCIALISTA DE LAS ISLAS BALEARES (PSIB-PSOE)

Titulars
1. JAUME MATEU LLADO
2. MARIA DE LA CRUZ ENSEÑAT ALEMANY
3. MARIA DEL MAR PEREZ ROMERO
4. SUSANA SINA ZAMORA (Independiente)
5. LUIS DE JESUS BAEZA DE OLEZA (Independiente)
6. VICENÇ PEREZ BRU
7. JUAN DEYA BUADES
8. AGUEDA QUIÑONERO BANEGAS
9. JAUME COLOM ADROVER
10. ISABEL CASASNOVAS RULLAN
11. CHELSEA MARIE RUSHLAU ENSEÑAT
12. MARTIN EUGENIO PUEBLAS ZAMORA
13. CATALINA POMAR URREA
14. JOSEP LLUIS COLOM MARTINEZ
15. ANGEL MUÑOZ LOPEZ
16. ANUNCIACION RODRIGUEZ SOLANO (Independiente)
17. RAMON ANTONI SOCIAS PUIG

Suplents
1. BEATRIU COLOM DELGADO
2. RAFAEL MASSANET MARTI
3. MIGUEL CIFRE MARROIG

 

Candidatura núm. 4: EL PI - PROPOSTA PER LES ILLES BALEARS (EL PI)

Titulars
1. JAIME BESTARD MATAS
2. MARTINA BAUZÁ MORA
3. GABRIEL QUETGLAS BOVER
4. PAULINA ZARRA BORRÁS
5. ANTONI JOSEP BERNAT SASTRE
6. MAGDALENA MARÍA DEL CARMEN BOVER FRAU
7. MIGUEL QUETGLAS BOVER
8. VICTOR ARBONA BAUZÁ
9. MARÍA NOGUERA ABRINES
10. MARÍA MAGDALENA MORRO RAJA
11. CARLOS PÉREZ LLORET
12. MARGARITA VICENS MAYOL
13. GABRIEL BARCELÓ MUNAR
14. JOSÉ ANTONIO CERRO OSORIO
15. ANTONIA FERRER CANALS
16. MARÍA SALOM PICÓ
17. PABLO MAYOL PIZÁ

Suplents
1. FLORENTINA TORRENS COLL


Candidatura núm. 5: VOX-ACTUA BALEARES (VOX-ACTUA BALEARES)

Titulars
1. IRENE MARTÍ GALLEGO
2. IGNACIO ANGEL CASTELO SARDINERO
3. ANTONIA GOT RAMIS
4. YURI ARNAIZ TORCQUE
5. MARIA ISABEL BIBILONI VAQUER
6. NICOLAS ERIAS ARBONA
7. MARIO ARNAIZ TORCQUE
8. MARIA CRISTINA CASTAÑER COLL
9. BERNARDO RIPOLL BUADES
10. MARIA ASUNCION GALLEGO SELLES
11. PEDRO VIVAS ACOSTA
12. CRISTOBAL CASTAÑER COLL
13. ANTONIA MARI MARCO
14. JAIME ANTONIO AGUILO GALINDO
15. ROSA MARIA NAVARRO LOPEZ
16. TOMAS PLA PIQUER
17. EVA MARIA COLL CASTELLANO

Suplents
1. ANGEL JUAN PEREIRA FRAU


Candidatura núm. 6: CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (Cs)

Titulars
1. SEBASTIÁN LUIS AGUILÓ ROIG
2. ESTHER ALFONSO PELÁEZ
3. PEDRO PUIG COLL
4. MARGARITA MORA COLOMAR
5. CARLOS OLIVER VICENS
6. ROSA MARÍA GALLEGO MASSANET
7. ANDREU ARBONA VALERO
8. LUCÍA MARÍA PIZÁ BESTARD (Independiente)
9. JUAN LLADÓ LLOMPART
10. GODIELIEVE DE MONTIS HERMANS
11. GUILLERMO DARDER RIGO (Independiente)
12. MARÍA DEL MAR RIERA ROMA
13. ANTONIA MARÍA OLIVER CASTAÑER
14. LISA STODART
15. JORDI MAYOL FREIXAS
16. JAVIER MARTÍNEZ NÚÑEZ (Independiente)
17. ESPERANZA PIZÁ MAS

Suplents
1. MARC PÉREZ-RIBAS GUERRERO


Candidatura núm. 7: UNIDAS PODEMOS - UNIDES PODEM (PODEMOS-EUIB)

Titulars
1. CATALINA MARIA PIZÁ PLAZA
2. JOSÉ ANTONIO SARRIÁ SANMARTÍN
3. ALBANE LUEC
4. ALBERTO FEDERICO RUIZ FUSTER
5. SONIA AGUARELES CHAVERO
6. MARGARITA ROSSELLÓ RODRÍGUEZ
7. ROBERTO CLEDON PASCUAL
8. ANTONIA BARTOLOMEY NADAL
9. PILAR MORENILLA SAMPOL
10. JOSÉ LUIS GARROTE BLASCO
11. ROSA MARÍA LÓPEZ ALARCÓN
12. JORDI PÉREZ CASTAÑER
13. MARGARITA CELESIA SOTERAS
14. LEANDRO ANTENOR BUR DASSO
15. FRANCISCA CARMONA HERNÁNDEZ
16. SUSANNE MONIKA FUCHS
17. MARCO ANTONIO SUÁREZ PAYACAN

Suplents
1. ALBERTO SÁEZ MORAGUES
2. EVA PALOU JORDÁ
3. JON ALBERTÍ LIZARRITURRI



Anterior Tanca Següent Compartiu-ho a